ATLAS Counter Strike Serveri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Statistika

Clanova: 2507
Foruma: 47
Tema: 5663
Poruka: 52286
Novi clan:
https://atlas.forummotion.com/u2654

Posete foruma:
eXTReMe Tracker
Log in

I forgot my password

Sat

me baniraat za dazabe

+2
BAMBI
StaklaR
6 posters

Go down

me baniraat za dazabe Empty me baniraat za dazabe

Post by StaklaR Tue Apr 13, 2010 2:32 pm

nz so da pravam adminot P*&#R MystiKal celo vreme me banira na Atlas Deathrun server poso imam zivot, a on e takov bot so nikad ne dobiva zivot se nervira i mene me banira.
avatar
StaklaR

» Broj poruka : 1
» Datum upisa : 2010-04-13

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by BAMBI Tue Apr 13, 2010 3:35 pm

ne razumem te nista covece 👽
BAMBI
BAMBI
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Cancer
» Broj poruka : 572
» Datum upisa : 2009-12-18
» Godina : 27
» Lokacija : Podgorica
» Raspoloženje : Srecan

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by PAKO Tue Apr 13, 2010 4:04 pm

StaklaR wrote:nz so da pravam adminot P*&#R MystiKal celo vreme me banira na Atlas Deathrun server poso imam zivot, a on e takov bot so nikad ne dobiva zivot se nervira i mene me banira.


Evo ti prevod..Nzm bas najbolje ali ipak mi je kum iz Makedonije..
Rekao je da ne zna sta ce da radi za adminom Mystical,zato sto ga sve vreme banuje na Dr serveru...Rekao je da ima zivot i da je mystical bot i nikada ne dobija zivot,zatim se nervira i banuje ga...

Nadam se da sam malo pripomogo...
PAKO
PAKO
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Taurus
» Broj poruka : 1767
» Datum upisa : 2009-12-19
» Godina : 28
» Lokacija : Beograd, Železnik

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by pr0 NN k1ll3r Tue Apr 13, 2010 5:45 pm

Evo ja sam makedonac prevescu malo preciznije Very Happy :

neznam sta da radim, admin Mystical me svo vreme banuje sa Atlas Deathrun Servera zato sto imam zivot, a on je takav bot, nikad ne dobija zivote, nervira se i banuje me.

Eto detaljan prevod cheers
pr0 NN k1ll3r
pr0 NN k1ll3r
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Virgo
» Broj poruka : 1527
» Datum upisa : 2010-02-24
» Godina : 25
» Lokacija : Kompjuter
» Raspoloženje : Ne, a ti?

http://www.atlas-design.forummotion.com

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by Pr0_Player Tue Apr 13, 2010 6:00 pm

.::LCG::. pro NN killer wrote:Evo ja sam makedonac prevescu malo preciznije Very Happy :

neznam sta da radim, admin Mystical me svo vreme banuje sa Atlas Deathrun Servera zato sto imam zivot, a on je takav bot, nikad ne dobija zivote, nervira se i banuje me.

Eto detaljan prevod cheers

Kaze se sve vreme.
I kaze se oboje a ne oba dvoje,ne secam se gde si to napisao.
Samo da znas...

Pozdrav
Pr0_Player
Pr0_Player
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Libra
» Broj poruka : 1167
» Datum upisa : 2010-01-16
» Godina : 112
» Lokacija : Zemun
» Raspoloženje : B)

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by Camuga a.k.a somi -.^ Tue Apr 13, 2010 6:39 pm

Pr0 tebra moze da se kaze i "svo" i "sve" vreme.Samo je nepravilno "celo" vreme..Very Happy Samo da znas.... xDDD
Što se tiče Mystikala-brate čekamo da se oglasiš...Very Happy
Camuga a.k.a somi -.^
Camuga a.k.a somi -.^
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Broj poruka : 1144
» Datum upisa : 2010-02-01
» Lokacija : tu blizu

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by BAMBI Tue Apr 13, 2010 8:20 pm

ok izvini za nerazumijevanje ! HVALA ! Wink
BAMBI
BAMBI
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Cancer
» Broj poruka : 572
» Datum upisa : 2009-12-18
» Godina : 27
» Lokacija : Podgorica
» Raspoloženje : Srecan

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by Pr0_Player Tue Apr 13, 2010 8:39 pm

[DoN]-LuDi_MiiiLeEe. wrote:Pr0 tebra moze da se kaze i "svo" i "sve" vreme.Samo je nepravilno "celo" vreme..Very Happy Samo da znas.... xDDD
Što se tiče Mystikala-brate čekamo da se oglasiš...Very Happy
Ko ti to rekao ?
Pr0_Player
Pr0_Player
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Libra
» Broj poruka : 1167
» Datum upisa : 2010-01-16
» Godina : 112
» Lokacija : Zemun
» Raspoloženje : B)

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by Camuga a.k.a somi -.^ Tue Apr 13, 2010 8:51 pm

Jednom prilikom rekla mi je nastavnica srpskog a i evo zainteresovao sam se pa sam pogledao na internetu...Very Happy

Kako sam ja primetio, decu u Srbiji u nastavi jezika jedino nauče da se ne kaže "celo vreme" već "sve vreme". Jer navodno celo vreme ne postoji jer je beskonačno. I to je budalaština, jer ponekad nema semantičke razlike između reči ceo i sav. Svejedno je da li ćeš pojesti svu užinu ili celu užinu. Svejedno je da li si pokisao sav, ceo, čitav, od glave do pete ili skroz, važno je da se presvučeš. Ali, Klajn zato uvodi frazu "sve vreme" koja ne znači ni svo vreme, ni čitavo vreme, ni celo vreme, već onaj metaforički deo beskonačnog vremena na koji korisnik fraze tom prilikom misli. Da, naravno, on misli na čitav, ceo i sav interval ili period vremena od momenta A do momenta B. Upotreba ove sintagme, ovog frazema, uvek dolazi nakon definisanja vremenskog perioda na koji se misli, npr: "Dogovorili smo se u 7, a sad je 9. Čekam te sve vreme." "Za sve vreme trajanja Republike Srpske Krajine nije bilo iskrenog pokušaja od strane Beograda da se…" "Ja sve vreme to pokušavam da objasnim." (vremenski period čita se iz konteksta). Dakle, najpreciznije bi bilo reći: "ceo (čitav, sav) period (interval) vremena na koji mislim" kada god pomislimo da upotrebimo "celo vreme", "sve vreme", "svo vreme", čitavo vreme", ali zašto bismo, ako je jasno na šta mislimo ovim frazemima. Jedina je začkoljica, da tako kažem, u tome što se jedino u slučaju izraza "sve vreme" najglasnije ističe frazemska legitimnost. Ja bih upravo njega odbacio, jer jedino njega nema u ranoj i srednjoj srpskoj književnosti i produkat je beogradskog žargona i kolokvijalnog govora, a ravnopravno bih ostavio sve ostale. Izraz "sve vreme" duboko je neprirodan srpskom jeziku Pokušajte ga naći u narodnim jezicima srpske Hercegovine, Crne Gore, Kosova, Like, Slavonije, Bosne itd. Taj je izraz fabrikat, plod nečije mašte, uslovan izraz koji je smišljen da u prevodu označi "čitav period vremena", e baš zato je smišljen tako naopako da se ne slaže u rodu sa imenicom na standardan način, kao što se slaže izraz "svo ovo vreme"; naime reč "sve" je uzeo iz množine femininuma onaj koji je frazu izbacio na svetlost dana.

A možda i grešim. Pojeli su sve –sav hlebac, svu so i svo/sve voće. Okej, sav se upotrebljava za nebrojive imenice. Neispravno bi bilo reći : Pojeli su sve –ceo hlebac, celu so i celo voće. Moglo bi eventualno: Pojeli su sve –celu veknu hleba, celo pakovanje soli i celu činiju voća.). Da, da, to je engleski ekvivalent za whole, odnosno all! Ipak su u pravu oni, a ako se ne kaže svo nego sve, za neutrum, onda su u pravu u potpunosti. Ali sigurno je i to da oni koji koriste frazem "celo vreme" koriste idiom koji znači: "ceo, kontekstom određen, period vremena", i u dubljem smislu je jedino logički ispravno, za razliku od frazema "sve vreme". "Sve vreme" zaista jeste gramatički ispravno, ali logički nije, jer to je sve vreme od nastanka svemira do momenta u kojem ja ovo pišem, tj. momenta u kojem Vi ovo citate.

Hajde da probamo:

Muški rod: sav: On je sav pokisao…
Ženski rod: sva: Ona je sva pokisla
Sredniji rod: sve: Ono je sve pokislo... ili Ono je svo pokislo,

'ONO JE SVO POKISLO!' Ne može da se kaže 'ono je sve pokislo'.


A prema meni:
Svo brašno je pokislo. Brašno je svo užeglo.

Pisci ne greše već Klajn! A vi birajte hoćete li nastavnike i Klajna ili pisce i mene!!!

'Svo' pre nego 'sve'!

'Celo vreme' i 'čitavo vreme' iznad 'svo vreme', kamoli 'sve vreme' (onda kada ovaj izraz koristite da biste označili određeni period vremena.)


Pozdrav.

EDIT:Uglavnom mogu da ti kazem da su oba pravilna...Bas sam sad citao u pesmi Vojislava Ilica pise "svo" ..Mada negde se ne slazu sa tim.Imas i forum krstarice i kako ko..Mada ja mislim da su oba pravilna i ima dosta ljudi koji se slazu sa mnom...Very Happy


Last edited by [DoN]-LuDi_MiiiLeEe. on Tue Apr 13, 2010 8:59 pm; edited 1 time in total
Camuga a.k.a somi -.^
Camuga a.k.a somi -.^
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Broj poruka : 1144
» Datum upisa : 2010-02-01
» Lokacija : tu blizu

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by BAMBI Tue Apr 13, 2010 8:51 pm

ma moze sve od tog nemojte se oko tog svadjate :P
BAMBI
BAMBI
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Cancer
» Broj poruka : 572
» Datum upisa : 2009-12-18
» Godina : 27
» Lokacija : Podgorica
» Raspoloženje : Srecan

Back to top Go down

me baniraat za dazabe Empty Re: me baniraat za dazabe

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum