ATLAS Counter Strike Serveri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Statistika

Clanova: 2507
Foruma: 47
Tema: 5663
Poruka: 52286
Novi clan:
https://atlas.forummotion.com/u2654

Posete foruma:
eXTReMe Tracker
Log in

I forgot my password

Sat

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

+8
-*-Pa,Sta-*-
House
VraNe^^^
b3h1nd3
Serio_Ous!!!
bojler
Olynth-.^
ReBoR_n
12 posters

Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by ReBoR_n Wed Mar 24, 2010 8:32 am

Kompletan tutorial imate ovde:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kada pročitate to, nastavite ovde u ovoj temi čitanje. U ovoj temi ostavljajte dodatna pitanja i komentare.

1. Ko ti je provajder za interent?
2. Kablovski, ADSL ili Wireless?
3. Koji interent paket koristiš, tj koju brzinu?
4. Da li imaš još neki računar zakačen na internet sem tvog što ga ti korsitiš?
5. Da li koristiš neki od Download managera ili p2p programa (torrent, wuze, dc++)


Za one koji žele da pomognu nekome u ovoj temi:
Nemojte odgovarati sa možda, ne znam tačno, čuo sam itd... Ako niste stručni za ovu temu nemote odgovarati na pitanja igrača


Last edited by ReBoR_n on Wed Mar 24, 2010 12:20 pm; edited 1 time in total
ReBoR_n
ReBoR_n
Admin
Admin

» Zodijak : Aquarius
» Broj poruka : 3208
» Datum upisa : 2009-12-02
» Godina : 40
» Lokacija : Beograd
» Raspoloženje : Odlično!

http://89.216.50.91/stats/sig/index.php?id=364

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by Olynth-.^ Wed Mar 24, 2010 11:52 am

E rebor_n objasnio si neke stvari !

E ja kad upalim komp odmah ugasim sve ovo dole , ali ovih dana mi se dogadja da mi odjednom latensy skoci na 800 i onda moram da se diskonektujem Sad .
Olynth-.^
Olynth-.^
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Leo
» Broj poruka : 843
» Datum upisa : 2009-12-07
» Godina : 28
» Lokacija : Apoteka
» Raspoloženje : Smorio se upravo

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by bojler Fri Mar 26, 2010 4:27 pm

dobro je, evo u vezi onog rimski 1, da dodam, nacin kako da se proveri koji se programi konektuju na internet, i sta je to sto smeta kanteru da radi punom brzinom... pa ti reborn dodaj tamo ako nadjesh da je zanimljivo
Ja sam imao problema kad je bio nekom antivirus avast, starija verzija neka, skenira ceo protok sto znachi da ce kanter da secka, pa pauzirajte network skener na antivirusu ili ceo antivirus dok igrate cs(ako ne znate shta je ovo, pogledajte advanced opcije antivirusa) znachi antivirus off Smile 
E sad ovo je fora da se provere koji programi se konektuju na net...
prvo pogasite sve programe, koji se konektuju na net, znachi browsere, instant messengere(msn, skype), sve sto ide na internet...
pa onda, ide se na Start pa Run, pa se ukuca "cmd"(bez navodnika) i onda se otvori  neki crni prozor(da kazhem tako, inache to je command prompt) pa se ukuca sledece, "netstat -bn"(bez navodnika) zashto -bn, -bn sluzhi da prikazhe imena programa(procesa) koji se konektuju na net. npr ako niste ugasili msn, moze da se pojavi tu windowslive.exe ili MsnMsgr.Exe... ili slichno. i sad, to sve treba da pogasite. Ovako se gasi, opet u Start pa Run pa se ukuca "taskmgr" i to je task manager(ctrl+alt+del) pa se klikne na Processes(jezichak, tab, kartica) i onda se tu nalazi lista procesa(programa) i sad treba da iskljuchite one shto su se pojavili u cmdu, znachi ako pishe sledece


 TCP 188.2.1.1:10755 64.4.34.145:1863 ESTABLISHED 1300
[MsnMsgr.Exe]

ovo [MsnMsgr.Exe] je proces, koji oznachava da je upaljen msn, i da je konektovan na net, na odredjenu ip adresu. da ne komplikujem sa objashnjenjima za ove brojeve i sta je ip itd..., samo treba da se chita ova rech dole,[MsnMsgr.Exe]

znachi klikne se na  msnmsgr.exe u task manageru i klikne se End Process dugme dole. i to ce da ugasi taj proces, i automatski vezu tog programa sa netom... inache ako ugasite npr neshto shto ne treba(antivirus npr) ne brinite, jer se sledeci put kad palite komp sve to pali nazad, znachi samo restartujte komp posle CSa i eto...

nije mnogo komplikovano. 

A i da dodam da je server na SBB-u (kablovski internet provajder), pa ce najbolje da bude sa njim Smile
bojler
bojler
Aktivan Član
Aktivan Član

» Broj poruka : 39
» Datum upisa : 2010-02-01
» Raspoloženje : Ninja Bojler X

http://milad.in

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by Serio_Ous!!! Fri Mar 26, 2010 5:51 pm

E ide + Rebor_n-u i Bojleru.Stvarno su se potrudili,a verujem i mnogima pomogli kao i meni Very Happy tnx
Serio_Ous!!!
Serio_Ous!!!
Domaćin
Domaćin

» Broj poruka : 361
» Datum upisa : 2010-01-14
» Raspoloženje : nemož bolje..xD

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by b3h1nd3 Fri Mar 26, 2010 6:28 pm

Ej ljudi ja sam nasao jedno predobro rjesenje Very Happy, a to je program zvani Game Buster koji iskljucuje sve nepotrebne programe i sve sto smeta, znaci kad ga instalirati i pokrenete idete na Game Mod i samo ostavite kvacicu na Anti-Virus (a i nemorate)....evo vam link za download:

Code:
http://download.cnet.com/GeXCube-RADEON-9600XT-Game-Buster/3000-2108_4-67114.html

i to nema veze sto pise RADEON to radi za sve, ovako:
1.) povecava vam fps makar za 15-20
2.) smanjuje ping
3.) bolja vam je grafika
4.) nezz vise sta da vam kazem Very Happy
b3h1nd3
b3h1nd3
Skoro pa domaćin
Skoro pa domaćin

» Zodijak : Libra
» Broj poruka : 251
» Datum upisa : 2010-01-05
» Godina : 30
» Lokacija : Mrkonjic Grad
» Raspoloženje : :D :D :O

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by VraNe^^^ Fri Mar 26, 2010 11:53 pm

E brate hvala ti mnogo Smile
VraNe^^^
VraNe^^^
Super član
Super član

» Zodijak : Aquarius
» Broj poruka : 2096
» Datum upisa : 2009-12-26
» Godina : 29
» Lokacija : De_inferno
» Raspoloženje : ODLICNO

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by b3h1nd3 Sat Mar 27, 2010 4:11 pm

Nist, i drugi put Very Happy
b3h1nd3
b3h1nd3
Skoro pa domaćin
Skoro pa domaćin

» Zodijak : Libra
» Broj poruka : 251
» Datum upisa : 2010-01-05
» Godina : 30
» Lokacija : Mrkonjic Grad
» Raspoloženje : :D :D :O

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by House Mon Apr 26, 2010 3:00 pm

Ljudi, kome laguje onako kao samo na odredjenim mestima, u smokeu i mali mu je fps nek ide u Kanteru Options>Video i tamo de pise renderer izabere D3D ako ima.... slucajno sam provalio to malopre Very Happy mnogo je bolja grafika i sve Smile


P.S. ako vam se ugasi CS, samo ga opet ukljucite i uzivajte pozz
House
House
Skoro pa domaćin
Skoro pa domaćin

» Zodijak : Virgo
» Broj poruka : 245
» Datum upisa : 2010-02-15
» Godina : 27
» Lokacija : Beograd, Srbija
» Raspoloženje : Super :D

http://www.rugbypobednik.com

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by -*-Pa,Sta-*- Mon Jun 21, 2010 9:20 pm

e ljudi treba mi pomoc
kad igram cs pojavljuje mi se gore nesto kao cl_flashstudio..... i pocne da mi laguje i to i sad ne znam u cemu je porblem
100 puta sam reinstaliro cs i opet
avatar
-*-Pa,Sta-*-

» Broj poruka : 1
» Datum upisa : 2010-06-21

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by dena Sun Jun 27, 2010 3:34 pm

1. Kablovski operater Jotel.
2. Kablovski
3. [img][You must be registered and logged in to see this link.]
4. Imam laptop koji je povezan preko rutera, ali mi laguje kad nije ukljucen! Tako ko da nemam!
5. Ne koristim!

Ako mi moze neko pomoci ko se razume, ping na serverima mi je 150-200 ne mogu igrati normalno sve mi secka .. rejtovi su mi najnizi koji postoje :s i dalje laguje! Ko zna da mi pomogne neka mi se javi na forumu, pa za dalje cemo se dogovoriti! Pozdrav!
dena
dena
Skoro pa domaćin
Skoro pa domaćin

» Zodijak : Taurus
» Broj poruka : 283
» Datum upisa : 2010-06-13
» Godina : 30
» Lokacija : Srbija / Nis

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by DJonzla Mon Jun 28, 2010 10:22 pm

ju ju ju pa ja cu razbiti ovaj komp :/ svaki put kad igram izadje mi cl_flushentitypacket...sta ja da radim stim jel zna neko Question
avatar
DJonzla

» Zodijak : Capricorn
» Broj poruka : 1
» Datum upisa : 2010-06-28
» Godina : 33
» Lokacija : Novi Sad
» Raspoloženje : odlicno

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by ReBoR_n Tue Jun 29, 2010 7:03 am

Pa dena, previše ti je spor internet da bi bilo šta radio.

Koliku brzinu plaćaš provajderu i koliko?
ReBoR_n
ReBoR_n
Admin
Admin

» Zodijak : Aquarius
» Broj poruka : 3208
» Datum upisa : 2009-12-02
» Godina : 40
» Lokacija : Beograd
» Raspoloženje : Odlično!

http://89.216.50.91/stats/sig/index.php?id=364

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by dena Tue Jun 29, 2010 10:30 am

324mb otprilike manje od 1000 kinte .. ali sad mi ne laga nesto sam mrckao u grafickoj, nadam se da ce tako da mi ostane ... znam da imam preslab net, mda sam ranije igrao s tim netom na svim serverima!

Pozdrav!
dena
dena
Skoro pa domaćin
Skoro pa domaćin

» Zodijak : Taurus
» Broj poruka : 283
» Datum upisa : 2010-06-13
» Godina : 30
» Lokacija : Srbija / Nis

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by :./SERBIAN/.:Do_N^^ Tue Jun 29, 2010 3:04 pm

meni je do pre 3 dana odlicno radio i nikad mi nije lagovalo sad na svakih 10 min me izbaci sa atlasa zbog pinga!
1.ADSL
2.paket mi je onaj od 1400 kinte mesecno
[You must be registered and logged in to see this image.]
3.nemam od pre 2 meseca drugi komp uskoro cu da kupim!
4.skoro sam skinuo bit torrent i samo sam skinuo neki film 3 dela i PS cs3
:./SERBIAN/.:Do_N^^
:./SERBIAN/.:Do_N^^
Banovan
Banovan

» Zodijak : Virgo
» Broj poruka : 488
» Datum upisa : 2010-04-22
» Godina : 27
» Lokacija : NIS BE
» Raspoloženje : VRH BRATE

http://serbian.forummotion.com

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by Guest Tue Jun 29, 2010 3:34 pm

Reborn imam pitanje !

napisao si kako da se podesi fps za graf. kartice "ATI" i "nVIDIA" .

ja imam "Intel" :O
sta sad ?

grey_
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by VeaneX Tue Jun 29, 2010 4:20 pm

Ja imam isti problem kao olinth
VeaneX
VeaneX
Banovan
Banovan

» Zodijak : Scorpio
» Broj poruka : 716
» Datum upisa : 2010-05-08
» Godina : 29
» Lokacija : Srbija / Nis
» Raspoloženje : Super

Back to top Go down

Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom Empty Re: Veliki Ping, Lag i ostali problemi sa konekcijom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum