ATLAS Counter Strike Serveri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Statistika

Clanova: 2507
Foruma: 47
Tema: 5663
Poruka: 52286
Novi clan:
https://atlas.forummotion.com/u2654

Posete foruma:
eXTReMe Tracker
Log in

I forgot my password

Sat

GASENJE KOMPA!

5 posters

Go down

GASENJE KOMPA! Empty GASENJE KOMPA!

Post by unReal Thu May 27, 2010 8:50 pm

I pre sam imao ovakve probleme sa kompom tj. gasenje kompa...U zadnje vreme kad igram cs stalno mi se gasi posle 5 min igre sto mi je vise preko qr*a...Prvi put mi je bio zaprljan kuler, cale mi ocisti, komp radi pola godine i o5 se iskljucuje...Drugi put su mi neki likovi 3 dana jebavali komp(svaka im cast na smirenosti i razumevanju) i na kraju sam ga odneo u servis i zamenili mi maticnu plocu, krsh mi o5 radi mesec dana i sad se o5 nesto iskljucuje...Ovaj drugi put kad su mu menjali plocu pratio sam temperturu kompa i video sam da se pregrevao i da mi temperatura prelazila 100 stepeni...
Sad o5 pratim temperaturu pomocu everesta i zapazio sam da mi se sledeca stvar mnogo zagreva:
CPU2 Utilization(ne znam sta to znaci, ali tako pise)- temperatura mi ide do 100 stepeni i komp se gasi...
Reb molim te procitaj ovo i ako imash josh neka pitanja, a siguran sam da imash, ti mi postavi, jer nzm sta vise da radim...Zao mi caleta da smaram za ovo jer ima puno posla, pa aj ako neko zna nek mi odg, pa da probam sam da resim ako je ikako moguce ili da ga odnesem na popravku...


pozdrav
unReal
unReal
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Leo
» Broj poruka : 987
» Datum upisa : 2010-01-25
» Godina : 27
» Lokacija : Javna kuca
» Raspoloženje : Jebacko

Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by Guest Thu May 27, 2010 9:03 pm

neznam tacno sta je problem, ali znam da su 100 stepeni previse .

hocu da znam dali tvoj komp kad ga uklucis odma posle 5 min ima vec 90, 95 stepeni .. ako da nesto nije u redu . tolko od mene .

grey_
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by unReal Thu May 27, 2010 9:08 pm

CPU2 Utilization, CPU1 Utilization i CPU Utilization su mi na 0 stepeni kad ne igram komp, ali cim samo malo igram kanter temperatura naglo poraste i na oko 100 stepeni se ugasi...
unReal
unReal
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Leo
» Broj poruka : 987
» Datum upisa : 2010-01-25
» Godina : 27
» Lokacija : Javna kuca
» Raspoloženje : Jebacko

Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by Guest Thu May 27, 2010 10:39 pm

To nije temperatura. CPU1 Utilization je zauzece prvog jezgra, CPU2 Utilization drugog jezgra, a CPU Utilization zauzeve celog processora.
Kada ti je na 100, to znaci na ti processor radi full brzine u pokretanju programa, igre i sl. To nije nikakav problem, i nije uzrok gasenju tj. nebi trebalo.

Jesi ti nekad otvorio napajanje i ocistio? Mozda je nekoj komponenti prosao vek, mozda ti neki virus upao, mozda su otisli kondenzatori na ploci (nema veze sto je nova, tj. ako je nova...).

Ajde probaj ovo. Pogkreni everest, idi "tools" i klikni na "System stability test".
Zatim u donjem levom uglu klikni start. On ce ti podici zauzece cpu-a na 100%. Ti posmatraj temerature, i javi ovde da li se ugasio.
Kada budes pokrenuo test, videces da ce ti Utilization-i biti na 100.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by Guest Thu May 27, 2010 10:43 pm

eto vidis sad znam sta je utalization Very Happy

grey_
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by ReBoR_n Fri May 28, 2010 7:00 am

Hmm.. Da vidimo... možda nešto od ovoga pomogne...

Ako imaš mogućnost, idi kod nekoga ko ima kompresor za vazduh, vulkanizer itd ... otvori stranicu kućišta i izduvaj prašinu iz napajanja, grafičke kartice i procesora.

Proveri da li hladnjak, ona budža sa ventilatorom dobro naleže na procesor. Mora da nalegne celom površinom na procesor, a to ćeš proveriti tako što ćeš mrdati hladnjak, i ako čvrsto stoji trebalo bi da je ok, ako ne onda ga skini, videćeš kako i namesti ga ponovo.

Skini stranicu i proveri kada uključiš komp da li ventilator radi punom brzinom ili se teško okreće. Isključi komp i probaj rukom da zavrtiš ventilator, trebalo bi da se vrti lagano i da napravi par krugova, ako ide teško onda bi ti najbolje bilo da zameniš hladnjak.

Ovo isto proveri i na grafičkoj kartici, vidi da li se ventilator nesmetano okreće.

Drži DEL ( Delete) kada pališ komp i kada uđeš u BIOS idi na ociju HARDWARE monitor ili slično i tamo prati temperaturu nakon uključivanja, trebala bi da se kreće izmedju 38 i 45 stepeni, takođe tu možeš videti brzinu okretanja ventilatora na hladnjaku. Ventilator ne bi trebalo da se vrti manjom brzinom od 1200 rpm ( rounds per minute ).

Napiši mi konfiguraciju PC-ja.

Skini program koji se zove SpeedFan, poslednja verzija je 4.40 i besplana je.
Code:
http://www.almico.com/sfdownload.php

Tu možeš proveriti brzinu ventilatora i temperaturu svih komponenti u računaru koje podržavaju očitavanje temperature.

Toliko za sada, ako se setim još nečega javiću.
ReBoR_n
ReBoR_n
Admin
Admin

» Zodijak : Aquarius
» Broj poruka : 3208
» Datum upisa : 2009-12-02
» Godina : 40
» Lokacija : Beograd
» Raspoloženje : Odlično!

http://89.216.50.91/stats/sig/index.php?id=364

Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by Guest Fri May 28, 2010 8:09 am

To se i meni desavalo ali mi je cale sa usisivac usisao ceo komp i promenio hladnjak i sve je bilo ok nzm meni je tako uspelo....pozz
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by *MaLi BoCkOOO^^ Fri May 28, 2010 8:09 am

E Ljudi to sam i ja imao i ssamo sam stavio nov operativni sistem i nisam ga ukljucivao jedno 2 dana i sve je posle bilo ok!
*MaLi BoCkOOO^^
*MaLi BoCkOOO^^
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Broj poruka : 1584
» Datum upisa : 2010-03-11
» Lokacija : New Knezevac
» Raspoloženje : NJIHAAA!

Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by unReal Fri May 28, 2010 8:09 am

JBT hvala vam, ali ja se plasim da ceprkam po biosu, pa cu prvo probati da pocistim i da proverim hladnjak...Temperatura kompa nije velika, kad ne igram nista i prilikom ukljucivanja bude bash mala, oko 25, 30 stepeni, a kad igram kantere ne prelazi 60 sto mislim da je solidno...Hvala vam, posebno tebi reb....Smile
unReal
unReal
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Leo
» Broj poruka : 987
» Datum upisa : 2010-01-25
» Godina : 27
» Lokacija : Javna kuca
» Raspoloženje : Jebacko

Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by Pr0_Player Fri May 28, 2010 8:21 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Moj komp se ne gasi, ali ipak je l temperatura i ostalo dobro ?
Pr0_Player
Pr0_Player
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

» Zodijak : Libra
» Broj poruka : 1167
» Datum upisa : 2010-01-16
» Godina : 112
» Lokacija : Zemun
» Raspoloženje : B)

Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by ReBoR_n Fri May 28, 2010 9:12 am

Pr0_Player wrote:[You must be registered and logged in to see this link.]
Moj komp se ne gasi, ali ipak je l temperatura i ostalo dobro ?

Ok su temperature. Nemoj da te brine ova temperatura od 127 stepeni Smile

Preporucio bih svim akoji to mogu, da ugrade dodatni ventilator ispod napajanja da izvlaci toopao vazduh iz kućišta.

Ako je moguće, napravite prostor između kućišta računara i delova stola. regala itd ...
ReBoR_n
ReBoR_n
Admin
Admin

» Zodijak : Aquarius
» Broj poruka : 3208
» Datum upisa : 2009-12-02
» Godina : 40
» Lokacija : Beograd
» Raspoloženje : Odlično!

http://89.216.50.91/stats/sig/index.php?id=364

Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by b3h1nd3 Fri May 28, 2010 9:29 am

Ako vam se greje komp. uzmete veliki ventilator, ili klimu i ukljucite kraj njega ima da zaledi hahahah... salim se naravno :P... al pametno bi bilo da skinete jednu stranicu od kompa manje ce se grijati Very Happy

Pozdrav!
b3h1nd3
b3h1nd3
Skoro pa domaćin
Skoro pa domaćin

» Zodijak : Libra
» Broj poruka : 251
» Datum upisa : 2010-01-05
» Godina : 30
» Lokacija : Mrkonjic Grad
» Raspoloženje : :D :D :O

Back to top Go down

GASENJE KOMPA! Empty Re: GASENJE KOMPA!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum